Ta strona wykorzystuje ciasteczka zgodnie z naszą polityką prywatności. Jeśli się na to nie zgadzasz, opuść tę stronę.

ENG

ENG
logo
 • Strona główna
 • Produkty i usługi
 • Katalogi
 • Serwis
 • Narzędzia
 • Kontakt
 • Gospodarka wodno-ściekowa

  Czy można zamienić szambo na oczyszczalnię?

  11 kwi 2024

  Czy można zamienić szambo na oczyszczalnię?

  Podczas projektowania domów, architekci często skłaniają się ku prostszym rozwiązaniom technologicznym, preferując instalację szamba jako system odprowadzania ścieków. Jest to zrozumiałe z ich perspektywy, biorąc pod uwagę mniejszą złożoność projektową i szybkość realizacji takiego rozwiązania. Jednakże, inwestorzy na etapie realizacji projektu, dokonując dogłębnego rozeznania, szybko dochodzą do wniosku, że przydomowa oczyszczalnia ścieków, choć na pierwszy rzut oka wydaje się być bardziej kosztowna, w dłuższej perspektywie okazuje się znacznie bardziej ekonomiczna w eksploatacji w porównaniu do tradycyjnego szamba.

  Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić dzięki zainstalowaniu przydomowej oczyszczalni ścieków kalkulator kosztów oczyszczalni vs szamba.

  Czy można zbudować oczyszczalnię mając pozwolenie na budowę z przewidzianym szambem?

  Wiele osób zastanawia się jednak, czy konieczne jest uzyskanie nowego pozwolenia na budowę, kiedy chcą zbudować przydomową oczyszczalnią ścieków zamiast szamba. Dobra wiadomość jest taka, że nie jest wymagane nowe pozwolenie na budowę, aczkolwiek należy upewnić się czy montaż oczyszczalni jest możliwy na danej działce oraz dopełnić kilku formalności włącznie ze zgłoszeniem budowy w starostwie powiatowym. Proces ten został opisany w naszym artykule jak zbudować przydomową oczyszczalnie ścieków?

  Potrzebujesz więcej informacji?

  Jeśli masz pytania lub potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się z nami. Jesteśmy gotowi pomóc w planowaniu Twojej przydomowej oczyszczalni ścieków!

  Produkty z artykułu

  handshake-icon
  Potrzebujesz specjalistycznej pomocy?
  logoJFC

  Copyright © 2023 JFC POLSKA