Ta strona wykorzystuje ciasteczka zgodnie z naszą polityką prywatności. Jeśli się na to nie zgadzasz, opuść tę stronę.

ENG

ENG
logo
 • Strona główna
 • Produkty i usługi
 • Katalogi
 • Serwis
 • Narzędzia
 • Kontakt
 • Gospodarka wodno-ściekowa

  Dofinansowania na przydomową oczyszczalnie ścieków

  23 mar 2023

  Dofinansowania na przydomową oczyszczalnie ścieków

  Montaż przydomowej oczyszczalni ścieków to inwestycja, która wymaga od inwestora znacznych nakładów finansowych. Dlatego warto sprawdzić czy w danym czasie w konkretnym regionie nie funkcjonują dla osób fizycznych inne dodatkowe zewnętrzne źródła dofinansowania takiej inwestycji. 

  Najważniejsze źródło inwestycji

  Jednym z najważniejszych źródeł dofinansowania inwestycji proekologicznych jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW), który oferuje dofinansowanie na wiele inwestycji ekologicznych, w tym na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. Wysokość dofinansowania z WFOŚiGW wynosi zazwyczaj do 50% kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż określona przez WFOŚiG kwota, zależna od województwa. 

   

  Aktualnie o dofinansowanie z WFOŚiG starać się mogą mieszkańcy województw śląskiego. Dla województwa śląskiego, ustalona maksymalna kwota dofinansowania wynosi 8000 zł. https://www.wfosigw.katowice.pl/program-pilotazowy-przydomowa-oczyszczalnia.html

   

  Kwoty dofinansowania w poszczególnych województwach mogą się od siebie różnić, nie oznacza to także, że dofinansowanie nie pojawi się w tym roku także w innych województwach. Najlepiej śledzić stronę internetową WFOŚiGW lub kontaktować się osobiście. 

  Jakie są inne źródła?

  Innym źródłem dofinansowania mogą być także Urzędy Gmin. Oferują one dla swoich mieszkańców dofinansowanie na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków w ramach swoich programów ekologicznych. Wysokość dofinansowania zależy od gminy i może wynosić nawet 100% kosztów kwalifikowanych. Warunkiem uzyskania dofinansowania jest m.in. spełnienie wymagań technicznych oraz złożenie wniosku o dofinansowanie. Informacje na temat tego czy dana gmina oferuje dofinansowanie można sprawdzić na stronie internetowej gminy lub osobiście w Urzędzie Gminy. W przypadku dofinansowania udzielanego przez gminy, procedura uzyskania wsparcia finansowego również może się różnić w zależności od miejsca. Wniosek o dofinansowanie należy złożyć w określonym terminie i zgodnie z wymaganiami gminy. 

  Podsumowanie

  Podsumowując, osoby fizyczne w Polsce mają różne możliwości pozyskania dofinansowania na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków. Warto zapoznać się z ofertami WFOŚiGW, Urzędu Gminy oraz innych instytucji i programów rządowych, aby wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie. Składając wniosek o dofinansowanie ważne jest spełnienie wszystkich wymagań formalnych i technicznych zapisanych w programie dofinansowania, aby bez komplikacji uzyskać odpowiednie dofinansowanie. Należy pamiętać, że maksymalna kwota dofinansowania może różnić się w zależności od województwa, a także może się zmieniać w zależności od roku. W związku z tym, przed złożeniem wniosku warto dokładnie zapoznać się z aktualnymi warunkami i wymaganiami w danym miejscu. 

   

  Warto zwrócić uwagę na to, aby oczyszczalnia była zgodna z określonymi normami, a wybrany przez inwestora wykonawca posiadał odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w zakresie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków.

  Gdzie szukać pomocy w tej sprawie?

  Jeśli chcesz uzyskać dofinansowanie na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Firma JFC Polska zapewnia kompleksową pomoc w uzyskaniu środków finansowych na ten cel. Nasi eksperci pomogą Ci w wypełnieniu wniosku o dofinansowanie, wskażą najlepsze źródła finansowania oraz będą monitorować postęp w procesie uzyskiwania dofinansowania.

   

  Z naszej pomocy mogą skorzystać zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a nasi specjaliści przeanalizują Twoją sytuację i zaproponują najlepsze rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.

   

  Dzięki naszej pomocy będziesz miał pewność, że wniosek o dofinansowanie zostanie przygotowany profesjonalnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Skorzystanie z naszej pomocy pozwoli Ci uniknąć stresu i oszczędzić czas potrzebny na samodzielne poszukiwanie źródeł finansowania. Zaufaj naszej wiedzy i doświadczeniu, a my pomożemy Ci w uzyskaniu dofinansowania na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków.

  Produkty z artykułu

  logoJFC

  Copyright © 2023 JFC POLSKA