Ta strona wykorzystuje ciasteczka zgodnie z naszą polityką prywatności. Jeśli się na to nie zgadzasz, opuść tę stronę.

ENG

ENG
logo
 • Strona główna
 • Produkty i usługi
 • Katalogi
 • Serwis
 • Narzędzia
 • Kontakt
 • Gospodarka wodno-ściekowa

  Przydomowe oczyszczalnie ścieków czyli korzyści dla portfela i środowiska

  24 sty 2023

  Przydomowe oczyszczalnie ścieków czyli korzyści dla portfela i środowiska

  Wywóz nieczystości ciekłych z szamba stanowi spory koszt dla rodzin i właścicieli nieruchomości. W przypadku rodziny 4-osobowej, generującej około 150-200 m3 ścieków rocznie, koszt wywozu nieczystości ciekłych wyniesie kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych rocznie. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się przydomowe oczyszczalnie ścieków, które oczyszczają ścieki do poziomu umożliwiającego ich odprowadzenie do gruntu lub cieku wodnego.

   

  Zatem, posiadanie przydomowej oczyszczalni ścieków może okazać się nie tylko korzystne dla środowiska, ale także dla portfela właściciela posesji. W przydomowych oczyszczalniach ścieków podczas procesu oczyszczania wytwarzane są osady, które trzeba usuwać, ale ich ilość jest kilkunastokrotnie mniejsza aniżeli nieczystości ciekłych w zbiornikach bezodpływowych. W przypadku rozwiązań JFC Polska, wywóz osadów z przydomowej oczyszczalni zalecany jest raz w roku i stanowi on około 1 m3, co w porównaniu do ilości nieczystości ciekłych gromadzonych w szambie, prowadzi do znaczącej oszczędności. Warto zaznaczyć, że ilość osadów, a co za tym idzie koszty eksploatacji oczyszczalni są uzależnione od rodzaju i wydajności urządzenia, a także od ilości ścieków generowanych przez gospodarstwo domowe.

  CZY MOGĘ JUŻ WRZUCIĆ WSZYSTKO NA JEDNĄ KARTĘ?

  Niestety, pomimo braku zbiorczej sieci kanalizacyjnej niektóre gminy nie zapewniają dostępności do specjalistycznych firm uprawionych do wywozu osadów, co może stanowić problem dla właścicieli przydomowych oczyszczalni. W takim przypadku, konieczne jest zwrócenie się o pomoc do Urzędu Gminy lub firm specjalistycznych z okolicznych miejscowości.

  CZY WARTO?

  Warto również zaznaczyć, że prowadzone są coraz częstsze kontrole rachunków za wywóz nieczystości ciekłych z szamba oraz osadów z przydomowych oczyszczalni ścieków. W przypadku nieposiadania takowych dokumentów, właściciel nieruchomości może ponieść konsekwencje finansowe w postaci kar. Dlatego warto zastanowić się nad decyzją o montażu przydomowej oczyszczalni ścieków, co może przynieść nie tylko korzyści dla środowiska, ale także dla portfela. W przypadku wyboru takiego rozwiązania, warto pamiętać o konieczności spełnienia określonych wymagań technicznych, a także o konieczności regularnego wywozu osadów z oczyszczalni.

  SAM MUSZĘ Z TYM WSZYSTKIM SOBIE RADZIĆ?

  Zapraszamy do skorzystania z naszego kalkulatora, który pozwoli na dokładne porównanie kosztów eksploatacji oczyszczalni przydomowej oraz szamba. Dzięki niemu, łatwo będzie wybrać najlepsze rozwiązanie dla Państwa nieruchomości. Zadbaj o swoje pieniądze i środowisko naturalne - skorzystaj z naszego kalkulatora już dziś!

  Produkty z artykułu

  logoJFC

  Copyright © 2023 JFC POLSKA