Ta strona wykorzystuje ciasteczka zgodnie z naszą polityką prywatności. Jeśli się na to nie zgadzasz, opuść tę stronę.
ENG
logo
Gospodarka wodno-ściekowa

Rodzaje przydomowych oczyszczalni ścieków

23 kwi 2023

Rodzaje przydomowych oczyszczalni ścieków

Oczyszczalnia Hydro-cycle - opis i zalety

Oczyszczalnia Hydro-cycle to rewolucyjne rozwiązanie dla osób poszukujących prostej skutecznej oczyszczalni przydomowej. Oczyszczalnia Hydro-cycle ma wiele zalet, które przyciągają klientów. Przede wszystkim jej wielokomorowy układ oraz samoczyszczące złoże biologiczne (fluidalne) gwarantują wysoką odporność na nierównomierności w dopływie - ilości i jakości - ścieków i skuteczne oczyszczanie ścieków bez konieczności dodawania biopreparatów. Dodatkowo dzięki zastosowaniu pewnych rozwiązań, w szczególności wstępnego napowietrzania ścieków w osadniku, oczyszczalnia pracuje bez przykrych zapachów, a dodatkowo jest bardzo wydajna i trwała.

Konstrukcja oczyszczalni Hydro-cycle

Oczyszczalnia składa się z masywnego, mocnego zbiornika z jednym włazem, który jest zamknięty estetyczną pokrywą, co sprawia, że dobrze komponuje się w otoczeniu. Hydro-cycle w standardzie wyposażona jest w zewnętrzną skrzynkę techniczną w której zainstalowana jest dmuchawa, zawory regulacyjne oraz podstawowe elementy elektryczne. Tego typu konfiguracja zapewnia bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Jedną z największych zalet oczyszczalni Hydro-cycle jest brak elementów elektrycznych wewnątrz zbiornika w wersji podstawowej, co oznacza, że jest niezwykle bezpieczna i wytrzymała. Oczyszczalnia może pracować bez sterownika, co minimalizuje ryzyko awarii. Kolejną bardzo ważną zaletą oczyszczalni jest jej atrakcyjna cena w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku rozwiązaniami. Oczyszczalnia Hydro-cycle wymaga usuwania osadu tylko raz w roku, co oznacza oszczędność czasu i pieniędzy.

Oczyszczalnia Hydro-cycle posiada wiele cech, które sprawiają, że korzystanie z niej jest bardzo wygodne, najważniejsze z nich to.

• masywny i solidny zbiornik o solidnej konstrukcji (grube ścianki zbiornika),

• układ sprawdzony i pracujący już wiele lat na polskim i zagranicznym rynku,

• sprawdzona i skuteczna technologia złoża fluidalnego,

• pojedynczy właz z estetyczną pokrywą, którą można odpowiednio zagospodarować w terenie.

 

Cechy i wygoda korzystania z oczyszczalni Hydro-cycle

Oczyszczalnia zgodnie z zaleceniami producenta dla skutecznej pracy wymaga okresowej regulacji zaworów powietrznych (co 4-6 miesięcy), co wydaje się być niewielkim obciążeniem, a biorąc pod uwagę fakt, że JFC stosuje szczelne, proste, ale profesjonalne zawory regulacyjne można to rozpatrywać w kategorii zalet, gdyż pozwala na zindywidualizowanie procesu oczyszczania ścieków. 

Nowoczesna oczyszczalnia AQUA

Oczyszczalnia AQUA to nowoczesne rozwiązanie dla osób poszukujących skutecznej i wygodnej oczyszczalni przydomowej. Oczyszczalnia pracuje również w technologii złoża fluidalnego. Aqua także posiada większość zalet oczyszczalni Hydro-cycle gdyż jest układem wielokomorowym (osadnik wstępny, bioreaktor ze złożem i osadnik wtórny). Jednak została ona wyposażona w urządzenie sterujące, który zapewnia automatyczną pracę oczyszczalni i nie obliguje użytkownika do regulacji zaworów powietrznych. Praca oczyszczalni Aqua jest w pełni automatyczna i bardzo skuteczna. System w standardzie wyposażony jest w sekwencyjne dozowanie ścieków z osadnika do bioreaktora, dzięki czemu bioreaktor otrzymuje w miarę równe porcje ścieków podczyszczonych w osadniku do biologicznego oczyszczenia. Całość sterowania wraz z dmuchawą i automatyką podobnie jak w Hydro-Cycle jest zamknieta w profesjonalnej skrzynce technicznej z fundamentem do instalacji w gruncie. Sterownik oczyszczalni AQUA przypomni Ci o konieczności usunięcia osadów czy przeglądzie serwisowym, a Ty będziesz się cieszyć w pełni automatyczną pracą, wysoką sprawnością i dłuższą żywotnością systemu rozsączania.

Hydro i AquaClean

Oczyszczalnia Hydro i AquaClean to rozwiązania, które opierają się na technologii niskoobciążonego osadu czynnego pracującego w systemie sekwencyjnego reaktora biologicznego (SBR), co pozwala na skuteczne i efektywne oczyszczanie ścieków. Oczyszczalnie pracują wg ściśle określonego planu. Cały cykl oczyszczania ścieków podzielony jest na cztery pełne cykle. Każdy sześciogodzinny cykl podzielony jest na pięć automatycznie następujących po sobie faz:

  • dozowanie ścieków podczyszczonych w osadniku wstępnym do bioreaktora,
  • napowietrzanie ścieków i ich biologiczne oczyszczanie wraz z eliminacją biogenów w bioreaktorze,
  • sedymentacja osadu w bioreaktorze (oddzielenie ścieków oczyszczonych od osadu czynnego),
  • odpompowanie ścieków oczyszczonych po procesie sedymentacji,
  • recyrkulacja osadu nadmiernego do osadnika wstępnego.

Oczyszczalnia ta jest doskonałym rozwiązaniem dla osób poszukujących innowacyjnego i wydajnego systemu oczyszczania ścieków w swoim domu. Układy wyposażone są w sterownik, który pozwala na w pełni automatyczne zarządzanie procesem oczyszczania ścieków, co minimalizuje ryzyko awarii oraz zapewnia efektywną i skuteczną pracę. Dzięki bardzo precyzyjnemu sterowaniu całym procesem zapewniane są optymalne warunki dla mikroorganizmów, które odpowiadają za skuteczne oczyszczanie ścieków. Oczyszczalnia Hydro i AquaCelan działają w oparciu o sekwencyjne etapy oczyszczania ścieków, dzięki czemu może być stosowana w różnych warunkach środowiskowych. Oczyszczalnie są również odporne na nierównomierne dopływy ścieków surowych, które są odpowiednio uśredniane w dużym osadniku wstępny, który stanowi swojego rodzaju bufor dla dopływających ścieków. Oczyszczalnie te są łatwe w obsłudze i wymagają minimalnego nakładu pracy przy konserwacji. Dzięki swojej solidnej konstrukcji i wytrzymałym materiałom, oczyszczalnie są niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia.

Oczyszczalnie Hydro i AquaClean różnią się wyłącznie konstrukcją zbiornika. Hydro wykonana jest na bazie zbiornika pionowego WWT, natomiast AquaClean na bazie zbiornika poziomego WWTH. W obu rozwiązaniach podobnie jak w przypadku wcześniej omawianych rozwiązań zastosowano pojedynczy właz z którego mamy dostęp do wszystkich elementów wykonawczych oczyszczalni, a całość zamknięta jest bardzo wytrzymałą i estetyczną pokrywą.

Należy dodać, że w odpowiedzi na głosy współpracujących z nami wykonawców, nasze wszystkie rozwiązania w opcji mogą być wyposażone w pompy wirowe elektryczne na odpływie z oczyszczalni. Dzięki temu w przypadku gdy wystąpi konieczność podniesienia ścieków wyżej (głębokie posadowienie zbiornika) znika konieczność stosowania dodatkowego zbiornika przepompowni ścieków. Zastosowanie pompy elektrycznej na odpływie jest oczywiście opcją, którą realizujemy na życzenie klienta.+

Produkty z artykułu

logoJFC

Copyright © 2023 JFC POLSKA