Swietliki i Okna  Wentylacyjne

Optymalny mikroklimat w budynkach

Prawidłowe oświetlenie w budynkach inwentarskich jest niezbędnym elementem potrzebnym do prawidłowego odchowu zwierząt. Odpowiednio zaprojektowany i zaprojektowany świetlik wpływa pozytywnie na dobrostan zwierząt, jednocześnie ograniczając nadmierne podwyższanie temperatury ciała zwierzęcia. Dzięki temu, że budynki inwentarskie nie mają z reguły poddasza użytkowego, jest możliwe zastosowanie dachowych świetlików kalenicowych na zwieńczeniu dachu. Wewnętrzna częśc budynku inwentarskiego jest wtedy lepiej naświetlona ( poprzez okna dachowe wpada o wiele więcej światła niż przez okna w ścianach o tej samej powierzchni).

Firma JFC oferuje konstrukcję nośną świetlika wykonaną z kształtowników aluminiowych, co znacznie poprawia żywotność konstrukcji w środowisku agresywnym, jakie niewątpliwie występują w budynkach inwentarskich. Poprzez zastosowanie dodatkowych kształtowników zwieńczających płyty poliwęglanowe została osiągnięta odpowiednia sztywność konstrukcji. Poliwęglanowe świetliki są tworzywem nietłukącym się, więc są w pełni bezpieczne dla zwierząt. Świetliki kalenicowe wyposażone są w regulowaną szczelinę powietrzną, która pozwala na dowolne ustawienie przepływu powietrza w zależności od potrzeby w danej chwili. Montaż świetlika odbywa się bezpośrednio na dachu budynku przez co eliminuje się stosowanie dodatkowych rusztowań. Poprzez zastosowanie świetlików kalenicowych zmniejsza się zachorowalność zwierząt, co związane jest z wykorzystaniem deflekcji w górnej części wnętrza budynku. Ważnym czynnikiem jest również wyeliminowanie nadmiaru wilgoci wewnątrz budynków, co prowadzi do stworzenia odpowiednich warunków dla inwentarza. Pozytywnie na te funkcje wpływa również równomierne oświetlenie wnętrza budynku dzięki świetlikom JFC, oraz mniejsza możliwość osadzania się zanieczyszczeń w stosunku do standardowych okien.
Jednocześnie dachowy świetlik kalenicowy jest niezbędnym elementem wentylacji i daje w rezultacie znaczące zwiększenie produktywności zwierząt

Produkter